Corocznie, 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Jest to zaburzenie o wielu obliczach. Świat, w którym w którym każdy dźwięk może być zbyt głośny, a światło – oślepiać… Część dzieci z autyzmem jest wycofana i niechętnie nawiązuje kontakty ze światem, inne są otwarte i szczere do bólu nawet w relacjach z nieznajomymi. Często ich zachowania są postrzegane jako „niegrzeczne’ czy „niewłaściwe”. Dlatego tak ważne jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym zaburzeniem.
Zakładając dziś ubrania w kolorze niebieskim wyrażamy swoją solidarność z osobami z autyzmem.
#przedszkolemontesorri #najlepszeprzedszkole #autyzm #dladziecirybnik #światowydzieńświadomościautyzmu #zaświećnaniebiesko #przedszkolemontessori #przedszkolebajtuś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *